הסיבות שבגללן אתם חייבים סוכן או סוכנת ביטוח

ציבור המבוטחים בישראל, מתחלק לשניים: אלו שמבינים את היתרונות העצומים שיש לסוכני ביטוח להציע, ואלו שמאמינים בכל מאודם שסוכני ביטוח לא מצדיקים את העמלות שהם "גוזרים" מהתשלום לחברות הביטוח.

אם אתם נמנים עם החלק השני, ואפילו אם הייתה לכם חוויה לא טובה בעבר עם סוכן או סוכנת שפשוט לא מקצועיים מספיק – הנה הסיבות שבגללן אתם חייבים שיהיה לכם סוכן ביטוח.

סוכן ביטוח שלומי פרץ

מאת שלומי פרץ
מומחה לתכנון פנסיוני, פיננסי וניהול סיכונים

שירות אישי ומותאם אישית

סוכן ביטוח איכותי ומקצועי מספק שירות אישי, נפגש עם הלקוחות של ומכיר אותם בצורה מעמיקה. כתוצאה מכך, הוא יכול להמליץ על הפוליסות המתאימות ביותר לצרכים האישיים והמשפחתיים שלכם, ולדאוג שהפוליסות יענו על הצרכים הספציפיים שלכם.

בניגוד לכך, רכישה ישירה מחברת הביטוח מתבצעת בדרך כלל דרך האינטרנט או עם נציג מכירות בטלפון, וברוב המקרים לא כוללת בירור צרכים מעמיק. 

השוואת מחירים ותנאים

אחת הסטיגמות שיש לחלק מהישראלים על סוכני ביטוח, היא שהמחירים שהם מציגים ללקוחות גבוהים מהמחירים שניתן להשיג מחברות הביטוח באופן ישיר – וזה פשוט לא נכון.

סוכן ביטוח עובד עם מספר חברות ביטוח ולכן יכול להשוות בין פוליסות שונות ולהציע לכם את הפוליסה המשתלמת ביותר מבחינת עלות (ותנאים). בנוסף, מכיוון שסוכן ביטוח הוא מאין "לקוח מועדף" של חברות הביטוח (בגלל שהוא מייצר עבורן לקוחות), התנאי שהוא יכול להשיג ללקוחות שלו יותר טובים מאלו שיכלו להשיג אלמלא היו פונים בעצמם.

חברות ביטוח המציעות ביטוחים ישירים מגבילות את המבוטח לפוליסות שהן מציעות בלבד, ללא אפשרות להשוות עם מוצרים של חברות מתחרות.

ידע מקצועי וניסיון

סוכני ביטוח הם אנשי מקצוע בעלי ידע נרחב בתחום הביטוח, הפנסיה ופיננסים, יש להם היכרות עם החוקים, התקנות והרפורמות השונות.

לכן, הם יכולים לסייע לכם להבין את התנאים והסייגים השונים בפוליסות הביטוח שלכם ולהימנע מטעויות שעלולות לעלות לכם ביוקר.

לעומת זאת, במקרים של רכישה ישירה, הלקוח נדרש להבין לבד את כל התנאים המפורטים בפוליסות השונות, שהן למעשה הסכם "דרקוני" בינכם לבין חברות הביטוח (ואני בטוח שרובכם לא קראתם אותן באמת לפני שרכשתם ביטוח כזה או אחר).

סוכני ביטוח הם אנשי מקצוע בעלי ידע נרחב ויש להם היכרות עם החוקים, התקנות והרפורמות השונות. לכן, הם יכולים לסייע לכם להבין את התנאים והסייגים השונים בפוליסות ולהימנע מטעויות שעלולות לעלות לכם ביוקר.

– שלומי פרץ

יחסי אמון ואמינות

הקשר האישי עם סוכן הביטוח מאפשר בניית יחסי אמון. לקוחות רבים מעריכים את האפשרות לפנות לאדם מוכר ואמין שהם סומכים עליו בכל שאלה או בעיה.

חברת ביטוח ישירה עשויה לספק שירות פחות אישי ופחות גמיש.

עדכון פוליסות והתאמות שוטפות

סוכן ביטוח נמצא בקשר רציף עם הלקוחות שלו, לרבות פגישות ושיחות יזומות ויכול להציע עדכונים ושינויים בפוליסות בהתאם לשינויים בצרכים ובמצב האישי שלכם. לדוגמה, במקרה של שינוי במצב הבריאותי, שינויים במשפחה, או רכב.

לעומת זאת, הסיכוי שתקבלו שיחה מחברת הביטוח אחרי שרכשתם דרכם פוליסה כדי לבדוק אם השתנה אצלכם משהו וצריך לעשות שינויים הוא נמוך עד לא קיים.

הבנה מעמיקה של מגוון מוצרים ופתרונות

סוכן מקצועי בקיא במגוון מוצרים ביטוחיים, פנסיונים ופיננסים ויכול לתת לכם מענה מקיף וכולל לכל צורך.

הלקוחות שלי (ושל שאר הסוכנים ב probit), לא נהנים רק משירות על מוצר כזה או אחר, אלא משירות שכולל טיפול בכלל הביטוח, החסכונות הפנסיונים לטווח ארוך וגם פתרונות לחסכונות וכספים נזילים אחרים.

חברות ביטוח ישירות מתמקדות לרוב במוצרים פשוטים יותר ולא מציעות מגוון רחב של פתרונות. 

תמיכה בתהליך התביעה

אחד היתרונות הגדולים של סוכן ביטוח הוא התמיכה בתהליך הגשת התביעות.

סוכן ביטוח מסייע ללקוחות שלו למלא את הטפסים הנכונים, עוקב אחרי תהליך התביעה ודואג שהם יקבלו את הפיצויים שמגיעים להם בזמן המהיר ביותר.

תהליך זה יכול להיות מסובך יותר עבור מי שפונה ישירות לחברת הביטוח ללא תיווך מקצועי.

רוצה להתייעץ עם שלומי?

בלחיצה על שלח הנך מאשר את פרטי התקנון

לסיכום

היתרונות של סוכן ביטוח הם שירות אישי, השוואת מחירים, ידע מקצועי, אמון, עדכונים שוטפים, הבנה מעמיקה של מוצרים שונים ותמיכה בתהליך התביעה מול חברות הביטוח. כל אלו, הם ערך מוסף שיכול להיות קריטי למבוטחים בשעת הצורך. יחד עם זאת, חשוב לבחור סוכן ביטוח מקצועי ואמין.